Digitálna éra

Rentgeny

Diagnostické vyšetrenie a liečba chrupu si vyžaduje doplňujúce RTG vyšetrenia. Klasické snímkovanie na film je dnes už nahradené novou metódou RVG (rádiovisiografia). Moderné RVG digitálne vyšetrenie zaťažuje organizmus pacienta výrazne zníženou dávku žiarenia a snímok je okamžite k dispozícii na PC .

1995 Intraorálny RVG systém Trophy– Atlantis máme nainštalovaný priamo pri kresle,senzor Planmeca Dixi

2003 RVG panoramatický systém PLANMECA ProMax: nízka dávka, okamžitý výsledok, vysoká kvalita, 16 diagnostických projekcií, 15 rokov používania – 15 rokov skúseností

2008 upgrade na PLANMECA ProMax 3D , software Romexis. ProMax 3D zobrazuje pomocou CBVT – „výpočtová objemová tomografia pomocou kuželovitého zväzku lúčov“. CBVT zobrazovanie je vhodné na použitie v zubnom lekárstve  a  v porovnaní s lineárnym CT  je radiačná záťaž pacienta niekoľkonásobne nižšia. Štúdia pre Endodontické 3D zobrazenie v normálnej dávke sa rovná iba dvom panoramatickým snímkom!

2014 zásadný upgrade PLANMECA ProMax 3D na nový snímací senzor a upg software.

Diagnostická informácia 3D CT zobrazovania je veľmi komplexná a nedá sa nahradiť bežným snímkovaním. Lekári, ktorí ovládajú hodnotenie patologických stavov na ProMax 3D štúdiach, môžu lepšie a kvalitnejšie liečiť svojich pacientov.

V PPP máme PC systém ProMax 3D zapojený do intranetu. Csi CMOS panelový sensor 12*12 cm má 12 bitový dynamický rozsah, 4096 šedých odtieňov a je zladený s profesionálnymi DICOM-Ready Display-monitormi pre diagnostické zobrazovanie a PACS referencie.

Software Romexis v plnej inštalácii obsahuje 2D základné zobrazovanie panoramatických štúdii. Romexis 3D Explorer umožňuje zobrazenie objektu v troch rovinách a kompletný rendering. Implantologický prídavný modul obsahuje knižnicu implantátov a slúži na bezpečné plánovanie návrhov na umiestnenie implantátu do kosti. Parodontologický modul – poskytuje kvalitné step back panoramatické rekonštrukčné štúdie. Nový modul TMJ odhaľuje patologické stavy v temporomandibulárnom kĺbe. Umožňuje diagnostikovať aj patologické stavy v prínosových dutinách.